"Možno očakávate odo mňa, že Vám poviem,
čo je umenie. Pozrite sa a uvidíte..."
(Pablo Picasso)

Knižné ilustrácie

Uvedenie knihy "Veselý liptovský miestopis"

Dňa 16.12. 2014 sa v Dome Matice slovenskej v Liptovskom Mikuláši uskutočnila milá udalosť. Liptovský spisovateľ, lokálpatriot Peter Vrlík pokrstil svoju knihu "Veselý liptovský miestopis", ktorú ilustroval výtvarník Vladimír Antoška.
Aart-knihaAart-knihaAart-knihaAart-kniha

 

Výstavy

Samostatná výstava "Krajinky v obrazoch"

Posádkový klub Liptovský Mikuláš, 15.7 - 16.8.2004.
Usporiadateľ výstavy: Liptovské osvetové stredisko.

32 olejomalieb vrátane diel zo súkrom.zbierok.

Aart-výstavaAart-výstavaAart-výstavaAart-výstavaAart-výstavaAart-výstavaAart-výstavaAart-výstavaAart-výstavaAart-výstavaAart-výstavaAart-výstavaAart-výstavaAart-výstavaAart-výstava

 

Odhalenie veľkoplošnej grafiky spojené s autorskou výstavou

Odhalenie veľkoplošnej grafiky v interiéri Domu Matice Slovenskej v Liptovskom Mikuláši na počesť 150.výročia založenia Matice Slovenskej.
Rozmer diela 150 x 245 cm, olej.

II.autorská výstava "Výber z diela", Výstavná sieň Domu MS Lipt.Mikuláš, 3.10-5.11.2012, vystavených 16 olejomalieb. Autor sa tu vzdáva postupov tradičnej maľby a nahrádza ich svetelnou perspektívou, ktorá rozkladá tvary do množstva škvŕn a čistých farieb. Preto jeho diela su živé, plné optimizmu a vyžarujú ľudským teplom. V dielach dominujú úsporné tvary a perspektíva je načrtnutá len v hrubých obrysoch s prevahou sviežich teplých farieb, a tým necháva pozorovateľa svojho diela uvažovať čo obraz vyjadruje a hlbšie sa ponoriť do myslenia umelca.

Ocenenie: BRONZOVÁ MEDAILA MATICE SLOVENSKEJ pri príležitosti vyhlásenia Roka Matice Slovenskej.

Aart-výstavaAart-výstavaAart-výstavaAart-výstavaAart-výstavaAart-výstavaAart-výstavaAart-výstavaAart-výstavaAart-výstavaAart-výstavaAart-výstavaAart-výstavaAart-výstavaAart-výstavaAart-výstavaAart-výstava